2018. október 8., hétfő

A Disztópia, ami biztos meg fog történni a jövőben, ha így folytatódik ez a világ

A Föld nevű bolygó, 2118

A világ az évszázad alatt rossz felé változott.
Teljesen megszűnt a kézzelfogható média fogalma, már csak múzeumban lehet látni ilyet. A zene, videojáték, és DVD boltok már mind bezártak. Mindenki már letöltésben, interneten keresztül vásárol filmet, zenét, videojátékot. Mindenkinek van már mindenféle internetes oldalon felhasználói fiókja. Már minden ügyüket okostelefonjukon intéznek az emberek. Az emberi kapcsolatok már a múlté. Aki nincs internetközelben, elveszettnek, vagy még rosszabb, antiszociálisnak tekintik. Mindenki mobilján tekint mindent. A TV-k egyre több szolgáltatást tudnak nyújtani. Az embereket mindez ellustította annyira, hogy napokig, hetekig, hónapokig, vagy netán évekig ne hagyják el az otthonaikat. Már az ebédet, élelmiszereket is internetről rendelnek. A gyerekek sem játszanak kint, mert már kisgyermekkortól mobil van a kezükben.

Hogy ne ilyen disztópikus legyen 2118-ra a világ, tennünk kell a ma lévő helyzetek ellen. Vissza kell hozni a kézzelfogható médiát a világba, NE LEGYEN TELJESEN DIGITÁLIS JÖVŐ!! Legyen a lemezeknek jövője!!
Legyünk a gyermekeinkkel megértőek, hogy örömteli legyen a képernyőn túli világ. És még sok más tennivaló vár ránk egy igazi utópia megteremtésére a jövőnkre nézve.

2018. október 7., vasárnap

Harry Potteres hülyeségek

Gyerekfejjel nagyon szerettem, most felnőttként már nem annyira bírom a Harry Potter sorozatot. Most már úgy gondolom, hogy csak az első résznek kellett volna kijönnie az Egyesült Királyságon kívül, a többinek pedig maradnia abban az országban.
Azért, mert a Roxfort Boszorkány és Varázslóképző szakiskola tele van olyan valódi brit oktatás társadalmi problémájával, mint a tanári szigor, és az iskolai egyenruharendszer, egyéb dolgok. Négy ház van abban az iskolában (Griffendél, Mardekár, Hollóhát és Hugrabug), amelyek pontokat gyűjtenek. Ha jót csinálnak, a házuk kap pontot, de a rossz tettekért mínusz pont jár. Ez csak szorongást okoz az ottani diákoknak.
A nagyszakállú igazgató, Albus Dumbledore a legmegértőbb a gyerekekkel, McGalagony igazgatóhelyettes asszony viszont nagyon szigorú, a sötét varázslatok kivédése tantárgyat minden évfolyamban más tanár tanítja, mivel mindegyikről kiderülnek titkok, a bájitaltanár úr, Piton pedig egy igazi rémálom. Ott van még a gyerekgyűlölő takarító Frics az ő Mrs. Norris nevű macskájával.
Voldemort nagyúr, akit sokan Tudodkiként említenek, el akarja pusztítani a címszereplő fiút, Harryt.
Ilyen hülyeségeket nem kellett volna világszerte megjelentetni.
A legnagyobb baj, hogy a Harry Potter regények lettek a kötelező olvasmányok a valódi iskolákban.
Annak ellenére, hogy a filmek forgatása már véget ért, és a videojáték adaptációkat is már megjelentettek, már megvan a nyolcadik könyv is, aminek filmváltozatát még mindig nem forgatják, egy mellékfilm, a Legendás Állatok és Megfigyeléseik, amelyik régebben játszódik, mint az igazi Harry Potter sorozat, egy Playstation 4-re megjelent varázsolgatós szimulátor az egész sorozat tartalmával, egy Xbox Kinekt-re megjelent mozgásos Harry Potter játék, és egy online játék, a Pottermore.
Kérem, mennyi Harry Potter dolgot kell még elviselnie a világnak?!

2018. október 6., szombat

MINEK KISÁLLAT EGY GYEREKNEK?!?!?!

Tegnap egyszer egy sétáról hazajövet a házunknál egy kislány hordozta kezében a kutyáját, és egyszer letette a földre, majd mire odaértünk a lépcsőhöz, egyszer csak a lány szólítgatta a kutyát, akkor néztem hátra, és megijedtem, mert nagyon gyorsan közelített hozzám PÓRÁZ NÉLKÜL. Attól féltem, megérinti a nadrágomat a szőrén lévő állati eredetű baktériummal. Ki nem állhatom, ha bármilyen állat hozzám ér.

Kérem, GYEREKNEK MINEK KISÁLLATOT VENNI, ÉS A NYAKÁBA SÓZNI?!?!

Miért nem vezetik be az állattartási jogosítványrendszert?! Miért lehet akárkinek háziállata kortól, szellemi fejlettségtől, egyéb fontos szempontoktól függetlenül?!

A másik, hogy lassan egyre több budapesti bevásárlóközpont válik állatbaráttá. Ebben az Allee ELSŐK KÖZÖTT VÁLT AZZÁ!!!! Emiatt nem tudok nyugodtan menni a bevásárlóközpontokba. Rajtam kívül is biztos vannak olyanok, akik nem szívesen veszik maguk körül az állatokat bevásárlás közben.

Egyre inkább állat centrikussá válik Magyarország.

ÉS AZ EMBERI KAPCSOLATOKKAL MI LESZ, EMBEREK?!?!?!?!

2018. október 3., szerda

Egy jóslatról, és annak (lehetséges) következményeiről

Volt egy Siener von Rensburg nevű ember, aki megjósolta a két világháborút.

A közeljövőre olyat mondott, hogy lesz harmadik világháború is, ami után Kína veszi át a világuralmat az Egyesült Államoktól, és az angol nyelv visszaszorul.

Ha Kína fogja uralni a világot, akkor mi lesz, ha globálisan kényszerít minden országot a kommunizmusra?! Akkor vége mindenki szabadságának, nem?! Meg kell szünnie minden videojáték cégnek (pl. Nintendo), mert Kínában 2000-ben betiltották a videojátékokat!! Biztos, leamortizálnának minden autistáknak szóló lehetőséget, azt mondván, hogy az autizmus "a gazdagok és lusták betegsége" (mert ez a sajnálatos eszme folyik Kínában, így az autisták és az őket nevelő szülők SEMMILYEN SEGÍTSÉGET NEM KAPNAK!!!!!).

Én jobban szeretem Amerika befolyását a világban. Sokkal jobban kezelik, mint Kína tenné.

Ezekről a jóslatokról van szó (részletesebben): https://femina.hu/terasz/harmadik_vilaghaboru